Erkekler Kadınlar
Göğüs Estetiğinde Doktor Seçimi

Göğüs Estetiğinde Doktor Seçimi

Günümüzde estetik sektörüne oldukça büyük bir ilgi bulunmaktadır. Bu alanda da en büyük payı hiç kuşkusuz göğüs estetiği oluşturuyor. Hamilelik, emzirme, kilo alıp verme ve yaşlanma gibi faktörlere bağlı olarak zamanla eski elastikiyetini kaybeden ya da göğüslerinin küçüklüğünden veya aşırı büyüklüğünden şikayetçi olan kadınların tercih ettiği meme estetiğinde, doğru doktor ve yöntem seçimi çok önemlidir.

Günümüz çağında Türkiye’nin hemen her şehrinde bulunan devlet veya özel hastanelerde göğüs büyütme operasyonları rahatlıkla yapılabilmektedir. Her başarılı estetik ameliyatının uzmanları çeşitli bölgelerde daha yoğundur. Her estetisyen doktor butun ameliyatı yapamayacağı gibi göğüs büyütme operasyonu yapamaz. Bu konuda uzmanlaşmış hekimler genellikle ülkemizin büyük şehirlerinde ki hastanelerde çalışmaktadır. Bu konuda uzmanlaşmış olmak, göğüslerdeki gerçeklikle doğru orantılı ve aynı zamanda iz bırakmamakla ölçülmektedir.

Estetik operasyon sonrası hiç iz kalmamasını ya da operasyon sırasında bir hata yapılmamasını istiyorsanız, mutlaka seçeceğiniz doktorun daha önceki hasta yorumlarını internette araştırın. Eğer kötü bir doktora kendinizi emanet ederseniz göğsünüzün altında istemediğiniz izler kalabilir, silikonlarınız patlayabilir, göğüsleriniz orantısız olabilir. Peki, göğüs estetiğinde yapılan hatalar nasıl anlaşılır?
Doğal olmayan, uzaktan bakıldığında iki sert kütle gibi duran ya da oldukça şekilsiz duran veya vücudunuza göre aşırı büyük ya da küçük olan göğüsler, bu tip operasyonlarda yapılan en yaygın hataların başında geliyor. Ayrıca iki göğüs arasında eşitsizlik olması ve asimetrik görüntü oluşması da önemli hatalardan iki tanesidir. Bunlar dışarıdan bakıldığında kolayca fark edilebilecek hatalardır. Çıplak olarak kontrol edildiğinde ise ameliyat izleri görülebilir.

Ayrıca slikonların zamanla hastayı rahatsız edecek kadar büyük olması, zorlanarak konan protezlerin komplikasyonlara neden olması da en yaygın hatalardan biridir. Nadir rastlanılan bir durum da olsa, kapsül kontraktürü olarak adlandırılan durumda protein çevresinde vücut sert bir zırh oluşturabilir.

Güzellik 02 Kasım 2018 32