Erkekler Kadınlar
Gribe Karşı Doğal Antibiyotik

Gribe Karşı Doğal Antibiyotik

Kış aylarında olabilecek gribal enfeksiyonlara karşı bire bir doğal olarak tüketebileceğiniz hem sağlıklı hem de hiç bir yan etkisi olmadan rahatlıkla tüketebileceğiniz sağlıklı bir antibiyotiktir. Hem yetişkinler için hem de çocuklarınıza hiç tereddüt etmeden yedirebileceğiniz ya da isterseniz sıcak su ile çay içer gibi içebileceğiniz bir karışımdır.

Malzemeler:
Yarım kilo sulu ve taze limon ( Bütün olarak 2-3 dakika sıcak suda bekletelim kabuklar yumuşasın diye)
200 gr bal
1 Su bardağı ceviz içi
Yarım çay kaşığı hakiki safran

Nasıl Hazırlanır:
Limonları kesip çekirdeğini ayıklayıp kıyma makinesinde kıyalım. Kıyma makinesi yoksa katı meyve sıkacağı da olur. Posası ve suyu dahil limonun her yerini kullanıyoruz.
1 Su bardağı ceviz içini de çekelim. Ceviz içini de limonlu karışıma koyalım.
200 Gr balı da koyalım ve safranıda katıp bütün karışımı bir tahta kaşık yardımı ile karıştıralım.
Karışımı cam bir kavonoz içinde buzdolabında ağzı kapalı olarak muhafaza edin. Az az yapıp taze taze tüketmeye çalışın.
Sabah akşam aç karnına yaklaşık 1 yemek kaşığı tüketebilirsiniz. Çocuklara da sabah akşam 1 tatlı kaşığı olacak şekilde verebilirsiniz.
İster karışımdan bir bardağın içine 1 tatlı kaşığı koyarak üzerine sıcak su dökerek te çay gibi de tüketebilirsiniz. Çay gibi içmek istediğinizde bardağınıza çubuk tarçın ve zencefil da koyabilirsiniz.

Kış aylarında olabilecek gribal enfeksiyonlara karşı bire bir doğal olarak tüketebileceğiniz hem sağlıklı hem de hiç bir yan etkisi olmadan rahatlıkla tüketebileceğiniz bir doping.

Sağlık 11 Kasım 2018 14