Erkekler Kadınlar
Pratik Ev Temizliği Önerileri

Pratik Ev Temizliği Önerileri

Ev Temizliği Tüyoları Ve Püf Noktaları
Tüm kadınların her zaman ihtiyaç duyabileceği, acil durumlarda kullanabilecekleri pratik ev temizliği tüyoları.

-Normal naylon poşetin üzerine cif sıkın ve bu poşetle evinizdeki çaydanlık ve çelik tencerelerinizi ovun, ardından yıkayın ve kurulayın eskisine nazaran daha parlak olacaklardır.
-Evde kızartma yaptınız, hele birde balık kokuyu anında yok etmek için adaçayı kaynatıp tüm odalara sıkın. Ya da evinizde kokulu mum varsa onu yakın oda kızartma kokusunu yok edecektir.
-Sarımsak doğradınız eliniz sarımsak koktu kokuyu gidermek için, musluğun altında metal kaşık yıkayın koku gidecektir. Ya da diş macunu ile ellerinizi yıkarsanız da koku hemen çıkacaktır.
-Toz aldığınız beze biraz vazelin sürüp, tozu o şekilde alırsanız tozunu aldığınız yerlerin bir hafta boyunca toz tutmadığını göreceksiniz.
-Beyaz çamaşırlarınızın bembeyaz olması için, makinenin deterjan bölümüne 1 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı karbonat koyarsanız beyazlarınızdan daha iyi sonuç alırsınız.
-Pas olan çamaşırlarınızın üzerine tuz ve limon sürüp güneşte kurutun, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.
-Bulaşık makinesi tabletini suda eritip camsil kutusuna koyup mutfak dolaplarınızı bu suyla silerseniz, daha temiz olduğunu göreceksiniz.
-Yerleri silerken temizlik seti kovasının içine 1 çay bardağı sirke koyun evin hem kötü kokusunun çıkmasına hem de evdeki kötü enerjiyi yok ediyor.
-Tuvaletteki fırça kutusuna çamaşır yumuşatıcısı koyun, mis gibi daima yumuşatıcı kokusu yayılır ortalığa.
-Tül perdelerinizi yıkarken deterjan bölümüne yarım çay bardağı karbonat karıştırın sonuç harika.
-Limonun suyunu sıkıp kabuklarını işi bitti diye çöpe atmak yerine, bulaşık makinesine koyup bulaşıklarınızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.
-Yumurta kabuklarını ve muz kabuklarını 1 gün boyunca suda bekletip bu suyu çiçeklerinize dökerseniz çiçeklerinizin kısa sürede coştuklarını göreceksiniz.
-Camları silmeden hem pırıl pırıl olsun hem de hemen kirlenmesin diyorsanız 1 litre suyun içine kremsiz şampuandan damlatın ve bu şampuanlı su ile camlarınızı silin ardından kuru bir bezle kurulayın sonuç harika olacak.
-Keskinliği gitmiş bıçaklarınızı porselen tabağın arkasına sürterek eski keskinliğine kavuşturabilirsiniz.

Görüldüğü gibi aslında temizlik yapmak çok da zor değil, yeter ki nasıl yapılacağını bilelim ve pratik olabilelim o zaman her şey daha pratik ve kolay olacak.

Kadınlar 30 Ekim 2018 19