Erkekler Kadınlar
Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Bazı kadınların ve erkeklerin ciltlerindeki siyah lekeler kozmetik ürün kullanımına rağmen geçmez. Çok rahatsızlık verici bir durum olan siyah lekelerden kurtulabilmenin çeşitli yolları vardır.

Ücretsiz ve herhangi bir kozmetik temizleyici kullanmadan tamamen doğal yollarla siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.
En önemli güzellik organı olan yüzümüzde ki bu lekelerden kurtulmak için size müthiş bir önerimiz var. Elma sirkesi.
Bir su bardağını tencereye koyarak içerisine 6 çorba kaşığı kadar elma sirkesi koyun ve kaynatın. Ateşten indirdiğiniz tencerenin üzerine eğilerek tencereden gelen buhara yüzünüzü yakmayacak şekilde tutun. Daha etkili sonuç alabilmek için, başınızın üzerini bir havluyla kapatarak daha fazla buhara maruz kalmaya çalışın. Dikkatli bir şekilde yüzünüze buhar gelmesini sağlayın. 10-15 dk yüzünüzün buharla yumuşamasını sağlayın.(Dikkat: çok sıcak sudan çıkacak buhar yüzünüze zarar verebilir.)

Haftada 2 kez uygulamak gerek

Daha sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin. Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan işlem sonucunda siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

Siyah noktalara farklı öneriler:

1- Birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

2- Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

3- Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür.

Güzellik 06 Kasım 2018 25