Erkekler Kadınlar
Vücut Yapınıza Göre Bikini Seçimi

Vücut Yapınıza Göre Bikini Seçimi

Göğüslerinizi ve Kalçalarınızı Güzel Gösterme
Hayat bazen çelişkilerle doludur. Bir tarafta özgürlüğünüz, tatil planlarınız diğer tarafta maalesef mayo – bikini seçmek ve almak. Evet bazen acı verici olabiliyor. Fakat güzel görünmek için estetik müdahaleye ihtiyacınız yok her nasılsa kafanıza taktığınız göğüsleriniz, baldırlarınız ve belinizi iyi bir mayo – bikini seçimiyle güzel göstermek elinizde.

Belinizi daha ince göstermek için
Pek çok kadın bel bölgesinde sorun yaşar. Bunun için tek tarafında lastikli şerit ve büzgüsü ile dikkat çeken, drapeli veya kenarları delikli kumaştan yapılmış bir mayo seçebilirsiniz. Böylelikle dikkatleri vücudunuzun kenarlarından orta kısmına toplarsınız. Doğru kumaş seçimi ile vücudunuzdaki kusurları kapatabilirsiniz.
Göğüslerinizi büyük göstermek için
Bikini modelleri Bunun için meraklı gözleri göğüs bölgenizden uzaklaştıracak modeller deneyin. Yüzücü ya da boyundan bağlı modelleri seçin. Koyu renkli geometrik desenler bulunan bikini üstlerini seçin. Göğüslerinizi küçük göstermek için: Büyük üçgen cup’lar ve straplez modeller büyük göğüsleri toparlar ve çok daha hoş görünmesini sağlar. Küçük desenli yumuşak renklerde seçimler yapmayı deneyin.
Kalça ve baldırlarınızı küçük göstermek için
Siyah rengin zayıf gösterdiği bilinir. Ve tabi koyu renklerin de… Eğer bikini üstünüzü daha açık renklerden seçerseniz daha iyi görünecektir. Seçtiğiniz modelin tamamen kalçanızı sardığından emin olun.
Plajda Bikini
Kısa Gövdeli Vücutlar İçin
Kısa gövde bacak boyunuzu uzun gösterir. Ama mayonuz ıslandığı zaman bunun tam tersi de olabilir. Bu nedenle 2 parçalı mayoları tercih edin. Alt tarafta ince çizgilerin olduğu modellerde uygundur.
Uzun Gövdeli Vücutlar İçin
Eğer böyle bir probleminiz varsa uzun kesimli modelleri tercih edin diğerleri kısa duracağından kötü görünecektir. Mide bölümünüzde dairesel şekiller bulunan modelleri seçmeye çalışın. Vücut ölçüleriniz ya da şekli o kadar da önemli değil. Önemli olan size giden modeli seçebilmeniz. En moda bikiniler 2 parça olup midenizi sararak tek parça görünümünde olanlardır. Sadece moda olduğu için değil alt ve üstü ayrı ayrı da takımlayabildiğiniz için de güzeldir. Mayo seçiminde diğer bir önemli nokta da mayo alışverişine geniş zaman ayırmak. Zamanında yeterli vakte sahip olan kadınlar daha rahat seçim yapabilirler. Ama yazın özellikle de son dakika da planlanmış bir alışveriş gereğinden fazla stres getireceğinden pek de verimli olmayacaktır. Online alışveriş yapmak da bu stresi önleyecektir. Seçmiş ve almış olduğunuz ürünü daracık bir soyunma kabini yerine evinizde deneyeceğinizden daha sağlıklı karar verebileceksiniz. Bunun için öncelikle alışveriş yaptığınız yerin önemli aksaklıklarda iade kabul ettiğinden emin olun.

Kadınlar 13 Kasım 2018 11